جیوه قرمزی که در زیر نور آفتاب تغییر رنگ می دهد!

رسانایی الکتریکی خوب جیوه باعث می شود که در کلیدها و رله های الکتریکی مهر و موم شده بسیار مفید باشد. تخلیه الکتریکی از طریق بخار جیوه موجود در یک لوله یا لامپ سیلیس ذوب شده، درخششی مایل به آبی سرشار از نور ماوراء بنفش ایجاد می کند، پدیده ای که در لامپ های فرابنفش، فلورسنت و بخار جیوه با فشار بالا مورد استفاده قرار می گیرد. مقداری جیوه در تهیه داروها و قارچ کش های کشاورزی و صنعتی استفاده می شود.

سایت آراد برندینگ جزو برترین سایتها در جهان به شمار می رود و افراد زیادی درباره این شرکت مطلع می باشند.

در قرن بیستم قیمت هر گرم جیوه قرمز اعلام نشده بوده است، استفاده از جیوه در ساخت کلر و هیدروکسید سدیم با الکترولیز آب نمک به این واقعیت بستگی داشت که جیوه به عنوان قطب منفی یا کاتد، سدیم آزاد شده را حل می کند تا یک آمالگام مایع تشکیل دهد. با این حال، در اوایل قرن بیست و یکم، کارخانه‌های تولید سلول‌های جیوه برای تولید کلر و هیدروکسید سدیم عمدتاً کنار گذاشته شده‌اند.

عطارد در پوسته زمین به طور متوسط حدود 0.08 گرم (0.003 اونس) در هر تن سنگ وجود دارد. سنگ معدن اصلی سولفید قرمز، سینابار است.
عکس تلویزیون جیوه دار و جیوه بومی به صورت قطره های جدا شده و گاهی اوقات در توده های سیال بزرگتر، معمولاً با سینابر، نزدیک آتشفشان ها یا چشمه های آب گرم وجود دارد. آلیاژهای طبیعی بسیار کمیاب جیوه نیز یافت شده است: moschellandsbergite (با نقره)، potarite (با پالادیوم) و آمالگام طلا. بیش از 90 درصد از تامین جیوه جهان از چین تامین می شود. اغلب محصول جانبی استخراج طلا است.
سگ های نگهبانی، جزو وفادار ترین نوع سگ ها در جهان به شمار می روند و به راحتی می توانند به طور24 ساعته به نگهبانی مشغول شوند.
 • منابع:
  1. mercury
 • تبلیغات: 
  1. کود زیستی ارگانیک طبیعی مرغوب

  2. قیمت روز پارچه حوله ای متری در بازار تهران
  3. خرید عمده بلور کاوه با لیست قیمت کارخانه

  4. تولیدی صندلی پلاستیکی طرح حصیری برای رستوران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.